Sigara ile İlgili Sözler

Sigara, uzun yıllardan beri pek çok insanın kullandığı bir maddedir. Bu sebeple sigara birçok söze, yazıya ve şiire konu olmuştur. Bazı kişiler sigarayı bir arkadaş olarak görmekte iken bazıları ise sigaranın son derece zararlı bir alışkanlık olduğunu belirtmek için sigara ile ilgili sözler söylemiştir.

  • Yaktığım her bir sigara, dudaklarımdan dökülen bir kelimedir.

Sigara ile ilgili sözler arasında yer alan bu söz, kişinin söylemek istediği bazı şeyler olduğunu ancak söyleyemediği için bunu sigara yakarak ifade ettiğini belirtmektedir. “Sigara ile birlikte akla gelenler, izmariti ile birlikte düşüp giderler.” sözü de kişinin sigara içerken düşündüğü bazı durumların, sigarayla birlikte sönüp gittiğini anlatmaktadır.

Sigara Sözleri Kısa

Sigara, birçok insanın hayatında önemli bir yere sahiptir. Genel olarak yalnızlık çeken insanlar, sigara içerek kendilerini avutmaktadır. Bu nedenle sigara sözleri kısa olarak insanlar arasında söylenmektedir. Örneğin “Ben umutlarımı yakıyordum. Siz sigara yaktığımı sandınız.” Sözü kişinin umudunu kaybettiğini ve bunu sigara ile sembolize ettiğini göstermektedir.

Sigaranın sembolik bir anlamı vardır. Bu nedenle sigara ile ilgili sözleri sembolik birer anlamı olduğu da unutulmamalıdır. Örneğin “Dışarıdan görenler beni sigara bağımlısı zannetti. Oysaki ben, sigara içerken aklımdaki yüze bağımlıydım.” sözü de kişinin sevdiği biri olduğunu ancak bu sevgiyi dile getiremediği için sigara içtiğini belirtmektedir.

Sigara ile İlgili Yazılar

Sigara, özellikle gençler arasında popülerdir. Bu nedenle gençler tarafından sigara ile sözler araştırılmakta ve duvar yazısı, olarak ya da sosyal medya platformlarında paylaşılmak üzere güzel sözler seçilmektedir.

Sigara ile ilgili çeşitli sözler söylenmektedir. Aynı zamanda sigara ile ilgili yazılar da bulunmaktadır. Sigara ile ilgili yazı ve sözlerin olması, sigaranın insanlar için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu göstermektedir.

OKU:   Ağır Sözler

“Seni anlamak, sigarayı rüzgarlı havada yakmaya çalışmak gibiydi.” sözü, sigara ile ilgili olarak söylenmiş sözler arasında bulunmaktadır. Bu söz, kişinin karşısındaki kişiyi anlayamadığını belirtmek için sigarayı sembolize etmesi ile oluşturulmuştur. Bu açıdan bakıldığında sigara, pek çok sözde mecazi olarak kullanılmaktadır.

Yalnızlık ve Sigara Sözleri

Yalnızlık ve sigara, insan hayatının iç içe geçmiş iki gerçeğidir. Bir yanda, yalnızlık insanın iç dünyasında yaşadığı bir histir. Diğer yanda ise sigara, bu yalnızlığı dindirmek için sıklıkla başvurulan bir kaçış yoludur. Sigara, insana yalnızlığını unutturmak konusunda bir arkadaş gibi olmaktadır.

“Gecenin ayazında yürürken yanımda yürüyen tek şey bir dal sigaram.” sözü de kişinin yalnız olduğunu ve bu yalnızlığa eşlik eden tek şeyin sigara olduğunu belirtmektedir. Yalnızlık ve sigara sözleri bu nedenle birbiri ile bağlantılı olmaktadır.

Sigara ile İlgili Sözler
Sigara ile İlgili Sözler
  • “Ben sigarayı bırakmak istedim de sigara beni bırakmadı. Sonra da oturduk dertleştik.”
  • “Sırf parmaklarım oyalansın diye yakıyorum sigaramı.”

Gibi sözler de sigaranın bağımlılık yapıcı özelliğini göstermektedir. Sigara, insana arkadaşlık ederken aynı zamanda kendisine de bağlamaktadır. Bu durum da sigara ile ilgili sözler içerisinde belirtilmektedir.

  • “Hiç değilse sigaram bana sadık. Diğerleri gibi bırakıp gitmiyor.”
  • “Sigaraya sıra gelene kadar dünyada ciğerimizi çürütüp öldüren başka şeyler var.”

Gibi sözler de kişinin sigaraya olan düşkünlüğünü belirtmek ve nedenini açıklamak için söylenmiş sözlerdir. Sigara, bağımlılık yapmaktadır ancak bu bağımlılığın oluşmasında birçok farklı sebep bulunmaktadır.

Oyla post

Yorum yapın

betwinner
ofis taşımacılığı - wp cache - sarı kedi isimleri